Městskou dopravu čekají změny

26.11.2009 18:05

Úbytek spojů čeká zdejší městskou hromadnou dopravu od 13. prosince, kdy začnou platit nové jízdní řády. „Rušíme některé málo využívané spoje, především víkendové a sváteční. Obvykle jimi cestovalo jen několik lidí,“ informoval referent pro správu místních komunikací městského úřadu David Černoch.

Zrušené spoje byly vytipovány na základě přesných přehledů, které si v rámci výběru jízdného vede dopravní společnost ČSAD Vsetín. „Chystaná změna nebude mít žádný vliv na dopravní obslužnost místních částí, především na přepravu dětí a pracujících do škol a zaměstnání a zpět,“ zdůraznil referent.

I přes úsporná opatření radnice zaplatí dopravci za městskou dopravu v příštím roce přibližně tolik, co letos. „Bude to zhruba 9 milionů korun. Kdybychom část spojů nezrušili, zaplatili bychom o 3 miliony více,“ upřesnil David Černoch s tím, že po novém roce dojde k nárůstu nákladových položek, například poplatku za čekání řidičů na stanovištích.

K uživatelům městské hromadné dopravy ale míří i dobré zprávy. Kromě toho, že jízdné nezdraží, je to i sladění nedělních spojů přijíždějících na zastávku „železniční stanice“ s odjezdy vlaků. ČSAD Vsetín navíc na městské linky nasadila v pořadí třetí autobus v nízkopodlažní úpravě. Ocení to především důchodci, maminky s kočárky a cestující na invalidním vozíku, kteří mohou využít mechanickou plošinu umožňující bezbariérový nástup a výstup z autobusu.

Autobus tuzemské výroby s kapacitou 31 míst k sezení a 75 míst na stání přišel na 6,5 milionu korun. Jeho nákup je součástí postupné obměny starších typů autobusů. „Může být nasazen na kterékoli lince městské dopravy. Aktuálně ho mohou využívat cestující mezi místními částmi Krhová a Podlesí,“ uvedl referent.

 

Zpravodaj LIVE

—————

Zpět