Místní části už nebudou žíznit

07.11.2007 21:33

Štěstí přeje připraveným. O pravdivosti tohoto rčení se právě přesvědčili na zdejší radnici. Ministerstvo zemědělství sdělilo, že městu poskytne dotace na stavbu dvou vodovodů v místních částech.
Zatím neurčenou částku radnice obdrží z takzvaných vratek. Tedy z dotací, které jiné obce nestačily proinvestovat, a proto je musely vrátit. Na městský vodovod budou připojeni obyvatelé Hrachovce a Lhoty u Choryně, dlouhodobě sužovaní nedostatkem pitné vody. Situace tam dospěla tak daleko, že některé rodinné domy bylo nutné zásobovat nouzově vodou z cisteren.
„V hrachovecké lokalitě Vichury vysychají domácí studny. Nákladem 11 milionů korun tam prodloužíme stávající vodovodní řad,“ informoval starosta Jiří Částečka. „Ve Lhotě u Choryně pro změnu vysychá tamní prameniště. Prodloužení veřejného vodovodu z Juřinky přijde na zhruba 6 milionů korun.“
Radnice získá dotace hlavně proto, že obě akce jsou projekčně i administrativně připraveny. „Dokonce jsme už vybrali dodavatele. Můžeme začít, jakmile peníze skutečně obdržíme a vyjasní se náš finanční podíl,“ doplnil vedoucí odboru komunálních služeb Václav Chajdrna.


Text převzat ze Zpravodaje LIVE.

—————

Zpět