Na Obrázkovou přispěje Evropa

09.06.2009 20:34

Peníze z evropských fondů pomohou společnosti Městské lesy a zeleň odstranit následky ničivých záplav z roku 1997. Vydatný déšť tehdy vážně poškodil páteřní komunikaci spojující lesní pozemky v Hrachovci a Křivém.

„Voda odplavila svrchní korunu vozovky, u propustí vznikla větší nátrž,“ upřesnil ředitel společnosti Marek Netolička. Cesta, podle podstavce s vyobrazením Panny Marie přezdívaná Obrázková, byla v době záplav majetkem státního podniku Lesy České republiky. Do vlastnictví města se dostala v roce 2001. „Je důležitá nejen z hlediska pohybu návštěvníků lesa, nýbrž i požární bezpečnosti,“ podotkl ředitel.

Páteřní komunikace navzdory svému významu prodělala pouze nejnutnější opravy. Její neutěšený stav se dále prohluboval. Loni na podzim proto místní Rozvojová agentura Via zpracovala žádost o dotaci z evropských fondů na rekonstrukci lesní cesty Obrázková, která byla letos na jaře schválena. Oprava více než 3,2 kilometru dlouhé a 3,5 metru široké komunikace si vyžádá téměř 5,2 milionu korun, z toho 3,5 milionu poplyne z evropských fondů.

„Byl to náš první záměr spadající do Programu rozvoje venkova,“ připomněla projektová manažerka Hana Střítězská. „Obce zdejšího mikroregionu ale mají několik projektových námětů, které by se rovněž mohly ucházet o dotaci. Týkají se například podpory začínajících podnikatelů a zemědělců nebo občanské vybavenosti.“

 

Zpravodaj LIVE

—————

Zpět