Olympiádu vyhráli Přespolní

06.07.2009 10:24

Družstvo Přespolních vyhrálo jubilejní, desáté Hrachovecké olympijské hry, které dnes proběhly v tamním sportovním areálu. Loni stříbrný tým tentokrát zdolal všech sedm celků, tvořených 25 až 30 dětskými i dospělými sportovci. Nad jejich hlavami se vlnila olympijská vlajka s pěti kruhy a plála pochodeň, zapálená v nejvyšším bodě obce zvaném Skála. Do dějiště her ji přinesla běžecká štafeta. Po celý den se pak soutěžilo v devíti disciplínách, například v míčových hrách, kroketu, šipkách, petangue a hodu gumákem na cíl. Snad nejvíce dostali zabrat cyklokrosaři. Jejich závod se odehrál za silného deště. Trať vedla převážně lesem, jednou se jezdci museli brodit přes potok. „Celkové druhé místo obsadil tým Králíkárny. O třetí příčce Uličky před Dolním a horním koncem rozhodlo jejich vzájemné utkání v kopané,“ informoval člen olympijské jury Martin Vaigl.

Jediným týmem nepocházejícím z našeho města byli reprezentanti jihomoravského Lanžhotu. Naproti tomu obhájci loňského zlata – družstvo s bizarním názvem Sdružení Borise Jelzina – na olympiádě chyběli. „Jeden z jeho členů se v sobotu ženil. Účast na svatbě dostala přednost před sportem,“ litoval člen jury.

Neméně zajímavé okolnosti provázely absenci fotbalistů z okolí francouzského města Sochaux, s nimiž hrachovečtí sportovci několik let spolupracují. „Některým z nich se v poslední době narodily děti. Manželky je na olympiádu nepustily,“ objasnil Martin Vaigl neúčast hostů ze země galského kohouta.

 

Zpravodaj LIVE: Olympiádu vyhráli Přespolní

—————

Zpět