Olympijské zlato pro „jelzinovce“

06.07.2008 20:06

Celek s kuriozním názvem Sdružení Borise Jelzina se stal vítězem 9. ročníku recesní olympiády, jenž se dnes odehrál v areálu fotbalového stadionu v Hrachovci.

O jeho triumfu nad celkově druhým týmem Přespolních rozhodl vzájemný duel v malé kopané, v němž „jelzinovci“ svého soupeře zdolali poměrem 5:1. „Bylo to opravdové drama. V závěrečné disciplíně, kterou byl hod gumákem na cíl, se Přespolní na své největší rivaly bodově dotáhli,“ připomněl hlavní pořadatel olympiády Radek Vaigl.

Sdružení Borise Jelzina podle něj vyhrálo zcela po zásluze. „V malé kopané a nohejbalu nenašli přemožitele, ve volejbalu skončili druzí. Sympatické bylo, že v kroketu a pétanque dali dospělí členové týmu důvěru dětem.“ Vítězové vybojovali třetí olympijské zlato a v historických tabulkách se dotáhli právě na Přespolní.

Olympiády se zúčastnilo osm celků z Valašského Meziříčí, jeho místních částí a jihomoravského Lanžhotu. Jejich zápolení předcházel tradiční zahajovací ceremoniál. U skály v nejvyšším bodě osady byl zažehnut olympijský oheň, který běžci štafetovým způsobem přenesli do dějiště recesních her.

Následovalo vztyčení olympijské vlajky a zapálení pochodně. Tento čestný úkol připadl šestiletému Vilému Zemanovi, jenž byl před rokem nejmladším členem vítězného družstva Štěpánov-Vichury. To se dnes namísto obhajoby muselo spokojit s pátým místem.

Průběh jedné z vrcholných hrachoveckých událostí roku poznamenal odpolední déšť, který program zpozdil o hodinu. Některé soutěže bylo rovněž nutné zkrátit. „Na úrovni to ale hrám rozhodně neubralo,“ tvrdí Radek Vaigl, jenž už přemýšlí nad scénářem jubilejní, desáté olympiády v roce 2009.

„Kromě týmů z našeho města a Lanžhotu chceme pozvat přátele z Chamose, které je předměstím francouzského města Epinal,“ prozrazuje hlavní pořadatel a popisuje, jak se toto přátelství zrodilo. „Tamní rodák Michel Chassard se u nás oženil. Kromě toho tady hraje kopanou. Zprostředkoval už několik recipročních účastí našich týmů na fotbalových turnajích.“

 

Hrachovecká olympiáda 2008

 

Text převzat ze Zpravodaje LIVE.

 

—————

Zpět