Poděkování? Světová medaile!

16.07.2009 10:10

Nejlepším možným způsobem se zdejší kanoisté odvděčili za 1,76 milionu korun, které jim zastupitelé včera schválili na modernizaci areálu loděnice. Krátce poté, co poskytnutí příspěvku schválili, vybojovala zdejší posádka Aleš Kristek – Petr Baroň stříbrnou medaili v dlouhém sjezdu na juniorském mistrovství světa ve Švýcarsku.
„Byl to překvapivý úspěch. Více se v české výpravě věřilo kajakářům, kteří ale na cenný kov zatím nedosáhli,“ přiznává jednatel oddílu a jeden z trenérů juniorské reprezentace Radomír Fusek. Se svými svěřenci mluvil jen krátce telefonem. „Kromě soupeřů se na 7 kilometrů dlouhé trati potýkali s úmorným vedrem a rychlejší vodou, než jakou tam zažili při tréninku před dvěma týdny,“ zprostředkoval postřehy z úvodního dne šampionátu.
Stříbrní deblkanoisté se představí ještě ve sprintu, který se pojede v pátek. „Sjezd patří mezi jejich parádní disciplíny. Ve sprintu to budou mít o poznání těžší,“ hodnotí trenér jejich šance. Kvůli středeční obhajobě modernizace meziříčské loděnice, jež bude letos v září hostit mistrovství republiky žáků, se Radomír Fusek musel odříci svou účast na světovém šampionátu pod Alpami.

 

Zpravodaj LIVE: Poděkování? Světová medaile!

—————

Zpět