Předposlední kolo rozuzlení nepřineslo

15.06.2011 21:55

Hosté odehráli finále Poháru hejtmana Zlínského kraje na stadionu ve Zlíně před asi tisícovkou diváků s divizní Spytihněví a prohráli až v samotném závěru, kdy již nestíhali fyzicky (poznámka hostujícího trenéra).  Do Hrachovce tedy přijeli s torzem mužstva a to jen v jedenácti lidech. Náhradní gólman musel do branky a jednička v bráně do útoku. Středeční pohárový zápas byl natolik těžký, že trenér koncem týdne přijímal jen esemesky s omluvenkami hráčů a počítal, zda jich vůbec bude jedenáct.

I přesto předvedli v Hrachovci sympatický výkon a první poločas byli více než rovnocenným soupeřem. Více šancí měl sice Hrachovec, ale ani střela Davida Štěpána či hlavička Radka Vaigla z malého vápna neskončila v brance soupeře. Tváří v tvář se ocitl s hostujícím gólmanem i Radovan Škabraha, ale i ten zklamal a míč do sítě neprostřelil. Hosté vždy ohrožovali branku jen ze standardních situací a jejich největší šanci zahodili před odchodem do šaten.

V druhém poločase bylo vidět, že za dusného počasí ubývají síly více hostům a Hrachovec se začal usazovat na jejich polovině. Rychlé vysunutí Škabrahy po nahrávce Mizery řešili hosté potáhnutím našeho útočníka za dres v pokutovém území a kopala se penalta. Tu proměnil s přehledem Libor Vrána a z Hrachovce jako by spadl tlak – 1:0. Dále se již hrálo pouze na jednu bránu, ale hostující obrana byla výborně organizovaná. Zvýšit mohl Radek Vaigl, ten ale naložil s přihrávkou Škabrahy prachbídně a totéž předvedl i Libor Vrána, který branku taktéž netrefil. Největší šanci zápasu ale neproměnil sváteční střelec Marek Jež. Ten z pěti metrů minul branku a překopl i zábrany a poslal tak svou vizitku návštěvníkům bistra U Broně. Chvíli po té vystřídal Michal Hruška Radka Vaigla a tah trenéra Janoška na vytažení ofenzivně laděného stopera Mirka Sováka mu vyšel. Ten po krásně přetaženém centru Radovana Škabrahy vsítil hlavou – 2:0. Zbytek zápasu se dohrával jen z povinnosti a asi pro všechny aktéry byl vysvobozením, závěrečný hvizd rozhodčího.

Bohužel již nemáme v našich rukou setrvání v I.A třídě a tak budeme čekat na zaváhání dalších adeptů na sestup a pokusit se v Zubří vyhrát, nebo spoléhat na to, že bude sestupovat pouze poslední tým z naší soutěže.

SK Hrachovec "A" : Metropol Podkopná Lhota - 2:0

 

 

(RaV, PeM)

—————

Zpět