Problémy v Hrachovci

01.02.2010 21:15

From: Weiss Jan Ing. [mailto:weiss@epos.cd.cz]
Sent: Wednesday, January 27, 2010 9:05 AM
To: Mgr. Václav Chajdrna
Subject: problémy v Hrachovci

 

Dobrý den,

obracím se na Vás s prosbou o pomoc při řešení některých problémů, které vznikly během uplynulých dní.

 

 1. Automobil (asi multikára) , který odklízel sníh z chodníku vážně poškodil chodník (ocelový rošt) v části přemostění potoka u vjezdu na pozemek k p. Kneblovi (fa. GAS)  Hrozí propadnutí roštu do stoky a možnost úrazu.
 2. Umístění autobusových zastávek (označení) na novém chodníku je dosti nešikovné (zejmána u Grygarů), auto TS (multikára) neprojede po chodníku a nahrne sníh na zastávku a místo je neprůchodné. I bez sněhu označení značně zmenšuje průchodný profil chodníků.
 3. Katastrofální stav vozovky (vlny) na asfaltovém koberci ,v místech mostu přes  řeku Bečvu, v jízdním pruhu směrem z obce.(Prosíme o oficiální sdělení tohoto problému majiteli vozovky)
 4. Nesjízdnost vozovky mezi Hrachovcem a Kouty (žádný posyp ) Několik nehod během týdne svědčí za vše.
 5. Velmi špatná údržba komunikace mezi Hrachovcem a ul Šafaříkova - vyjeté koleje, minimální posyp. Vzhledem k vysokému provozu aut i chodců je to katastrofální. ( můj osobní poznatek je takový, že zatímco místní komunikace v Hrachovci ke 4 obytným domům projížděl traktor s pluhem i 4x za den během sněžení a mezitím i multikára TS s posypem, tuto komunikaci neudržoval nikdo)
 6. S výstavbou chodníku se značně zmenšila možnost parkování u Kulturního Domu. Lze parkovat max 12 automobily(v zimním období je to ještě horší). Vzhledem k tomu, že KD pronajímá město na nejrůznější akce, tak to není problém pouze Hrachovce. Nějaké nápady máme, ale to bych raději projednal osobně, tak se někdy ozvu.    

  

Předem děkuji za spolupráci a přeji pěkný den

 

                                                         Ing. Jan Weiss

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

From: Černoch David. Mgr.

To: weiss@epos.cd.cz

Cc: Mgr. Václav Chajdrna

Sent: Monday, February 01, 2010 10:24 AM

Subject: RE: problémy v Hrachovci

 

 

Dobrý den,

 

 1. O problému už jsem informoval TS, které rošt poničily při odklízení chodníku (v jarních měsících bude opraven). Inklinované místo bude označeno „lízátkem“.
 2. Označník je zde umístěn provizorně. V jarních měsících bude přemístěn.
 3. Budeme informovat ŘSZK.
 4. Několikrát jsem tu během minulého týdne jel a komunikace je s přizpůsobením jízdy stavu vozovky s opatrností sjízdná.
 5. Komunikace mezi Hrachovec a ul. Šafaříkova je zařazena do kategorie komunikací prvních tříd. Počty jízd za období 15. – 31. 1. 2010 bohužel nemám k dnešnímu dni k dispozici, ale v průběhu 1. – 14. 1. 2010 byla komunikace projeta 11x, což je podle mého názoru dostačující.
 6. U kulturního domu jsme před divadelním představením (asi 14 dní nazpět) odklidili veškerý napadlý sníh včetně sněhu nahrnutého na okraji zpevněné plochy (od SUSky). Od té doby nenapadlo tolik sněhu, proto si myslím, že situace je dostačující.

 

S pozdravem

 

RNDr. David Černoch

oprava a údržba místních komunikací

odbor komunálních služeb

----------------------------------------------

Městský úřad Valašské Meziříčí

Zašovská 784

757 01 Valašské Meziříčí

----------------------------------------------

tel.: + 420 571 674 503

mob.: + 420 725 781 258

E-mail: cernoch@muvalmez.cz

 

—————

Zpět