Projekt Čistá Bečva II. se týká také Hrachovce

11.06.2011 21:48

Sto šedesát osm kilometrů nové kanalizace pro šestnáct obcí Valašska. Takové plány má Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko. Z Evropské unie získalo dotaci na projekt Čistá řeka Bečva II. Náklady na jeho realizaci přesahují jeden a půl miliardy korun. Termín realizace hlavních řadů se předpokládá v letech 2012 - 2014.

Projekty přípojek v našem městě budou realizovány po etapách. „Předpokládáme, že od září letošního roku budou projektanti obcházet jednotlivé majitelé nemovitostí, aby proběhly konkrétní upřesnění napojení,“ řekl vedoucí investičního oddělení meziříčské radnice Zdeněk Bobek. Do konce roku 2011 je předpoklad dokončení zhruba poloviny projektů přípojek. „Na počátku roku 2012 bude dopracována zbývající část,“ doplnil Zdeněk Bobek.

Rada a Zastupitelstvo města Valašské Meziříčí schválily úhradu projektové dokumentace, inženýrské činnosti spojené s realizací projektů domovních přípojek a vyřízení povolení pro jednotlivé uživatele za podmínek, že tito si sami vybudují přípojky a napojí je na veřejnou kanalizaci. „Všem účastníkům předem děkujeme za spolupráci při zpracování tak velkého projektu a zároveň prosíme o trpělivost a vstřícnost při řešení jeho dílčích částí,“ řekl starosta města Jiří Částečka.

Pro uskutečnění realizace přípojek budou jednotlivé oblasti předem informovány o konkrétním postupu předem tak, aby si jednotliví účastníci mohli včas vše potřebné vyřídit a zrealizovat.

Ve Valašské Meziříčí se konkrétně jedná o následující projekty:

C49.10 Kanalizace Podlesí - nad restaurací Oprchal
C49.11 Kanalizace Valašské Meziříčí - Štěpánov II.
C49.12 Kanalizace Podlesí - Vrchovina, Ulička
C49.13 Kanalizace ulice Vodní
C49.14 Kanalizace Podlesí - Podhájí
C49.15 Kanalizace Podlesí - Brdky
C49.16 Kanalizace Hrachovec - Vichury
C49.17 Kanalizace Poličná - Štěpnice II. Nad ulicí a Kouty
C49.19 Prodloužení splaškové kanalizace Podlesí - Oznice
C49.21 Kanalizace Krhová - Měšečky a Osyčí II.

Konkrétní situace umístění hlavních kanalizačních řadů je zveřejněna na webových stránkách města – přímý odkaz: https://www.valasskemezirici.cz/doc/34841/. Odkaz na prezentaci: https://www.valasskemezirici.cz/doc/34840/.

Čisté řece Bečvě zdar!

 

Zpravodaj LIVE

—————

Zpět