Rekapitulace "B" týmu za rok 2009

30.12.2009 19:47

Rezerva prvního týmu už v průběhu jara naznačila, že se s ní musí počítat. Mužstvo se potýkalo s věčným problémem na postu trenéra. Nikdo z bývalých hráčů neměl odvahu či chuť. Taktovky se proto chopil Renda Janošek. Coby hrající kouč se v jarní části vyhnul sestupovým starostem a jeho tým zakončil sezónu na 7. místě III. třídy, když získal slušných 21 bodů. Pouhých 20 vstřelených branek má spojitost se slabší jarní střeleckou formou Petra Cahlíka, který v minulých ročnících sázel průměrně 15 branek a byl pokaždé nejlepším střelcem týmu. Naopak 23 obdržených branek bylo zlepšením sezón předešlých.

Do nové sezóny "béčko" vstupovalo s předsevzetím čeřit vodu na špici III. třídy, přestože tomu řada kritiků nevěřila. Ovšem i ti největší pesimisti musejí přiznat, že Hrachovec patří k tomu nejlepšímu v této soutěži. Jedna z opor, mladý Petr Melichařík (alias Peři) se přesunul do "A" mužstva a trenér Dušan Janošek povolával také Radka Matůše, Zbyňu Konvičného nebo Petra Cahlíka. Podzimní posilou se stal Miroslav Košárek ze Zašové. Zkušený borec taky několikrát zaskočil v áčku. Jeho tvrdost je známa široko daleko, obrana v něm získala jistotu a tým hecíře a příkladného bojovníka. Navíc se uzdravil stoper Petr Markl a v bráně doslova čaroval Tomáš Brázdil. Toho v létě trápilo nedoléčené svalové zranění, proto nemohl nastupovat na svém tradičním místě v obraně. Přesto se odhodlal k postu brankáře, kde béčko nejvíc tlačila bota a má bezesporu největší zásluhu na faktu, že Hrachovec přezimuje na druhém místě. Ve dvanácti utkáních inkasoval pouze 16 gólů a ačkoliv už slyšel čtyřicet krát z jara zpívat kosa, chytal s ladností dvacetiletého mladíka. Je taky velkým přínosem pro tým i mimo hřiště a je třeba ocenit i jeho smysl pro fair play.

Béčko mělo sice špatný start do sezóny a po smolných prohrách v Podlesí a s Lužnou kleslo po 4. kole na 13. místo. Jenže pak nastal nevídaný obrat. Na rozdíl od let minulých vozilo body i ze hřišť soupeřů a šňůrou osmi vítězství v řadě se propracovalo až na první pozici. V posledním kole v Policích se hrálo o podzimního krále. Škoda, že některé opory z áčka nevypomohly v tomto duelu, ač byly osloveny. Naše rezerva byla sice fotbalovější a v první půli Police k ničemu nepustila, ale s koncovkou byla na štíru a po zbytečných chybách po změně stran nakonec podlehla 1:3. Ale hráči se nemají za co stydět, útočit z druhého místa může být třeba i výhoda. Zisk 26 bodů je solidní, na 36 brankách se podílelo 16 střelců, což svědčí o týmovém pojetí. Vůbec stmelení kolektivu a dobrá parta je znakem tohoto celku. Dalším přínosem je fakt,že hráčů nebyl nedostatek oproti minulým sezónám,ba naopak nezřídka se někteří nedostali ani na lavičku náhradníků. Ovšem nastoupit může jen 11 hráčů. Chce to trpělivost a tréninkovou morálku, která rozhodně není dobrá a to je třeba si vzít k srdci.

Nejlepším střelcem se stal s 8 góly Renda Janošek. K oporám Brázdilovi, Matůšovi, Košárkovi, Marklovi, Volkovi se připojili stabilními výkony Tomáš Janošek a Zbyňa Konvičný. Ostatní nezklamali, skvělé umístění je dílem celého kolektivu. Béčko se případnému postupu nebrání, ikdyž to není prioritou. Na podzim trenér využíval hráče áčka jen sporadicky, na jaře by chtěl hlavně v klíčových utkáních učinit pravý opak a tým posílit.

ROK 2009 MŮŽEME HODNOTIT ROZHODNĚ JAKO ÚSPESNÝ!!!

—————

Zpět