Rekapitulace starší přípravky za rok 2009

31.12.2009 12:18

Hrachovecké přípravce dozrává silný ročník 1999 a už na jaře došlo jak na herní zlepšení, tak k posunu tabulkou okresního přeboru. Kluci se zlepšovali zápas od zápasu a vrcholem snažení bylo vítězství nad suverénem naší skupiny Poličnou "B" v poměru 2:1. Kýžené zlepšení přinesla kvalitní zimní příprava v tělocvičně ZŠ Žerotínova a obětavá práce trenérů Hájka a Nikla. Konečné 4. místo po sezóně 2008/2009 můžeme hodnotit jako výborné.

Do nové sezóny pro hráče ročníku 1999 a mladší šel tým prakticky beze změn. Naopak soupeři se museli obejít bez ročníku 1998, který spadá už do kategorie mladších žáků. Podařilo se udržet Petra Pobořila ze Zašové a objevily se nové naděje pro náš klub. Pod dozorem Rendy Janoška a maminek Pavly Vozákové a Marcerly Ondruchové absolvovala přípravka letní soustředění na místní myslivecké chatě. Čtrnáct dětí si nejen s chutí zatrénovalo a sehrálo přípravné utkání, ale hlavně vytvořilo výbornou partu. Všichni si zasoutěžili v nejrůznějších dovednostních hrách, kdo zvítězil není až tak podstatné. Na konci této zdařilé akce sehrála kompletní přípravka velmi atraktivní utkání proti rodičům. Zejména první půle, kdy nastoupily maminky byla pastvou pro přítomné (a hlavně pro tatínky). Některé z dam byly pro soupeře opravdu nebezpečné!!! Pak už se s panem Hájkem a Niklem 3x týdně pilovala technika a střelba a šlo se na mistrovské zápasy.

Bohužel těsně před prvním utkáním si zlomila ruku opora zadních řad Roman Španiel a pět týdnů byl mimo hru. V úvodním kole jsme deklasovali Zašovou 11:0, ve Viganticích vyhráli 5:2 a s Hutiskem 4:l. Na začátku záři ozdobila sádra na ruce i talentovaného Lukáše Bajsika a sezóna pro něho skončila. Více příležitostí tak dostávali hráči, kteří by mohli nastupovat ještě za mladší přípravku. Po těchto ztrátách následovaly dvě porážky, remíza s lídrem skupiny Juřinkou, výhra v Zašové a oslabený tým podlehl průměrnému Hutisku. Poslední dvě kola byla pro sněhovou kalamitu v polovině října odložena na jarní část. Body z těchto utkání chybějí k lepšímu umístění, patří nám čtvrtá příčka. Po dohrávkách to však může být i druhé místo. Ale v této kategorii o umístění až tak nejde, i když asi každý raději vyhrává. Důležitější je zápal pro pohyb, nadšení a chuť do hry. Vidět jejich radost z gólu je tou největší odměnou pro každého, kdo jim věnuje svůj volný čas.

Kostru týmu tvořili: brankář Filip Brázdil, dále Josef Šafář, Jan Chára, Václav Vozák, Martin Ondruch, Roman Španiel, Ondřej Janošek, Petr Pobořil, Lukáš Bajsik. Do kádru patří rovněž mladší ročníky - Ondřej Malý, Jiří Grygar, Dominik Kovář, Jakub Posád, Kateřina Janošková, Jakub Adámek a benjamínek týmu Matěj Vaigl. Střelecky tým táhli Ondřej Janošek s 26 góly a Václav Vozák s 23. Do listiny střelců se zapsali ještě dvakrát Petr Pobořil, jednou Martin Ondruch a jediná dívka v družstvu Kateřina Janošková. U těchto mladých nadějí je patrné zlepšení a o některých jménech ještě uslyšíme. Už od začátku prosince začaly tréninky na ZŠ Žerotínova znovu pod dohledem zkušených trenérů Václava Hájka a Vítěslava Nikla.

Rok 2009 je zatím nejúspěšnějším v krátké historii přípravky a je báječné,že děti se sportem baví.

 

 

 

—————

Zpět