Soustředění mladých fotbalistů Kateřinice 2011

06.09.2011 09:39

Druhý srpnový týden patřil soustředění mládežníků SK Hrachovec. Letos jsme zavítali do Kateřinic, do skautského srubu Březiny. Přihlásilo se 21 kluků od 6 do 12 let. O hladová bříška a pořádek se vzorně staraly staré (mladé) známé Pavla Vozáková a Marcela Ondruchová. Porce byly tak vydatné, že někteří trenéři za těch pět dní nabrali nějaké to kilo, pana kustoda Vránu nevyjímaje.

První den se trénovalo v areálu u srubu. To se ale nelíbilo paní sousedce odvedle a ta nám "dovolila" pouze hodinu denně zvýšené hlučnosti. Stačil jeden telefonát a místní fotbalisti z Kateřinic nám ochotně vypůjčili tréninkové hřiště po zbytek pobytu. Také jsme s nimi sehráli přípravné utkání. hrachovecká přípravka podlehla domácím 0:9, naopak naši mladší žáci vyhráli v poměru 9:4.

Po celou dobu se kluci chovali skvěle, dokonce ani neremcali na ranní rozcvičky (výběhy). Tréninky probíhaly v dopoledních a odpoledních hodinách (až na jednu vyjímku kvůli dešti) a svůj účel splnily. Ti menší se věnovali více cvičení a hře. Mladší žáci dostávali větší dávky pro fyzickou kondici, která v jarní části nebyla dobrá.

Ubytování bylo na slušné úrovni odpovídající ceně za pronájem. Kluci se rozdělili na "staré a mladé", protože k dispozici byly dva velké pokoje. Starší skupina udržovala pořádek v únosných mezích, ti menší měli naštěstí Lukáška Bajzíka, který za ostatní dobrovolně uklízel. Prostě kapitán týmu se vším všudy. Poslední noc všichni bez problémů zvládli stezku odvahy a při táboráku si vyžádali "hororový příběh". Někteří sice nevydrželi do konce, druzí zase chtěli pokračování. Tak snad zase za rok borci. Jedinou kaňkou na kráse byla noční návštěva malé myšky domácí, která dostala chuť na naše zásoby.

UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE! Někdo určitě postrádá mikinu, zůstaly tam i nějaké trenýrky, slipy a asi 15 párů ponožek. Naopak Patrikovi Květoňovi asi omylem někdo přibral tepláky od našich teplákovek, určitě někdo z pokoje malých, jsou označené číslem 15. Snad je někdo najde. Děkujeme.

Poděkování patří nejen zmíněným Pavle a Marcele, ale taky trenérům Niklovi, Kristýnovi, Vaiglovi a Janoškovi. Zvláštní poděkování patří panu kustodovi Vránovi a sponzorům Cyrilovo pekařství, CK Valaška, Pekařství Anežka, Mlékarna V.M., firma Martínek, Vladimír Vaigl, Vojtěch Grygar a taky rodičům, kteří nám pomáhali s dopravou.

Tak zase za rok v srpnu borci!!!
 

(ReJ)

—————

Zpět