Staré autolékárničky shromažďují v Charitě i na radnici

21.01.2011 10:49

Do konce ledna mohou lidé odevzdávat staré autolékárničky do Charity Valašské Meziříčí sídlící v areálu bývalých kasáren na ulici Kpt. Zavadila 1345, a také na podatelny městského úřadu.

„Reagovali jsme na iniciativu humanitární organizace Adra, která sbírá pro zdravotnické zařízení v keňském Itibo nepoužitý materiál z autolékárniček,“ vysvětlila ředitelka meziříčské Charity Zdislava Odstrčilová. Dle nové vyhlášky museli řidiči k 1. lednu 2011 původní autolékárničky vyměnit. „Po skončení sbírky se autolékárničky odvezou do sběrného místa na Vsetín,“ dodala ředitelka.
Sběrnými místy se od pátku 21. ledna stávají také podatelny městského úřadu sídlící na ulicích Soudní a Zašovská. „Aby bylo autolékárniček vybráno co nejvíce, rozhodli jsme se rozšířit sběrná místa, po dohodě s Charitou, i o podatelny městského úřadu,“ sdělila místostarostka města Dagmar Lacinová.

Ne celý obsah lze však do keňského města odvézt, humanitární organizace tak vybírá pouze chirurgické rukavice a neotevřený obvazový materiál. „To znamená obinadla, obvazy, gázové čtverce, náplasti a trojcípé šátky. Vše musí být uchováno v neporušených obalech s datem výroby nejpozději v roce 2005,“ doplnila Zdislava Odstrčilová.
Do Charity Valašské Meziříčí mohou lidé odevzdávat autolékárničky v pracovní dny od 8 do 14 hodiny. Na podatelny městského úřadu taktéž v pracovní dny, a to od 8 do 11 hodiny, v odpoledních hodinách pak v pondělí a středu od 12 do 17 hodiny, v úterý, čtvrtek a pátek od 12 do 13.30 hodin.

 

Zpravodaj Live

—————

Zpět