Strážníci budou mít v létě napilno

09.06.2009 20:38

Osvětové činnosti se na nějaký čas musejí vzdát zdejší strážníci. V blížícím se létě budou plně zaměstnáni terénní prací. „O prázdninách přerušíme nejen přednášky ve školách, ale též kurzy sebeobrany pro seniory a ženy,“ tvrdí ředitel městské policie Jan Camfrla. Prázdniny bývají pro strážníky obzvláště náročné. Město ožije hojně navštěvovanými festivaly Hrachovka a Gulášfest. V Zašové, se kterou má radnice uzavřenu smlouvu o ochraně veřejného pořádku, se koná proslulá pouť. Rodiče nechávají dětem větší volnost, častější jsou rovněž večerní zábavy a neukáznění nebo opilí řidiči.

Připočte-li se skutečnost, že také strážníci mají nárok na dovolenou, není na osvětu čas ani síla. „U Hrachovky a Gulášfestu jsme čerpání dovolených museli omezit na minimum, abychom oba festivaly personálně pokryli,“ přiznává ředitel strážníků.

Hned po prázdninách se ale přednášková činnost opět rozběhne. Strážníci se vrátí do škol, kde prakticky každý týden vyprávějí dětem na téma prevence kriminality. „Obnovíme také kurzy sebeobrany pro seniory a ženy,“ ujišťuje Jan Camfrla. „Během několika jarních měsíců je navštívilo okolo 500 lidí. A hlásí se další zájemci. Například ženy, které by na kurz rády přivedly své dospívající dcery.“

 

Zpravodaj LIVE

—————

Zpět