ÚSPĚCH NEJMLADŠÍCH HRACHOVECKÝCH A VALAŠSKOMEZIŘÍČSKÝCH SKAUTŮ

14.06.2012 16:18

 

Okresní kolo závodů Vlčat o putovní totem náčelníka a závod Světlušek o vlajku náčelní letos pořádalo středisko Kelč na Chmelníku. Celkem se těchto závodů zůčastnilo 10. pětičlenných hlídek z Hrachovce, Valašského Meziříčí, Podlesí, Vsetína a Kelče.
    V chlapecké kategorii zvítězila hlídka vlčat „Lišáci“ z 2. skautského oddílu „Šedý vlk“ z Hrachovce ve složení Veronika Konvičná-Myška, Vilém Zeman-Vil, Cyril Mužík-Cyrda, Vojtěch Weiss-Pavučina a Jan Vrbacký-Pavouk před hlídkou Chachaři ze 7. oddílu Valašské Meziříčí. Na dalších místech se pak hlídky umístily:  3. Jeleni Vsetín, 4. Vlci Kelč 5. Tygři Kelč, 6. Lišáci Podlesí, 7. Káňata-smíšená hlídka. Do krajského kola ve Zlíně postoupily hlídky z Hrachovce a Valašského Meziříčí. Hlídka z Hrachovce postoupila od roku 2004 pokaždé do krajského kola.
V dívčí kategorii pak zvítězila hlídka světlušek Berušky z Kelče před hlídkou Pastelek z 1. Oddílu Podlesí, na 3. místě pak skončily Myšky z Kelče. Do krajského kola ve Zlíně postoupila jen vítězná hlídka z Kelče.
V krajském kole se soutěžilo ve 12-ti disciplínách-zdravovědě, manuální zručnosti, vyhledávání informací, pobytu v přírodě, fyzické zdatnosti, logickém myšlení, orientaci, komunikaci, krizových situacích, základních znalostech o vlasti a skautingu a poslední disciplína byla tajná.
Tohoto krajského kola se zůčastnilo celkem 18. družstev z Hrachovce, Valašského Meziříčí, Kelče, Kroměříže, Chropyně, Štítné nad Vláří, Brumova-Bylnice, Uherského Brodu, Zlína, Luhačovic, Pozlovic, Suché Lozi a Polešovic.
V této silné konkurenci se naše hlídky neztratily. Hlídka Chachaři ze 7. Oddílu Valašské Meziříčí obsadila 2. Místo, hrachovecká hlídka chlapců Lišáci 5. místo a mezi děvčaty obsadila hlídka z Kelče 8. Místo.

Melichařík Lubomír


—————

Zpět