Vichury už suchem nestrádají

02.07.2008 19:43

Teče! Takto radostně mohlo v posledních dnech zvolat už několik majitelů nemovitostí v lokalitě Vichury. Z jejich kohoutků opět začala proudit kvalitní pitná voda.
Cestu k životodárné tekutině jim otevřel nově prodloužený vodovodní řad. Radnice se pro investici za 13,8 milionu korun rozhodla kvůli vysychajícím domácím studnám. Pět a půl milionu jí poskytlo ministerstvo zemědělství.
„Předpokládáme, že na prodloužený vodovodní řad se napojí téměř 50 rodinných domů, chat, zahrad a dokonce i penzion,“ informoval Vladimír Teplý, vedoucí místního střediska společnosti Vodovody a kanalizace Vsetín. Pitná voda pochází z nádrže Stanovnice. Přiváděna je z hlavního vodojemu ve čtvrti Štěpánov do Hrachovce a prostřednictvím čerpací stanice do Vichur.
S nedostatkem pitné vody se potýkají rovněž obyvatelé Lhoty u Choryně. Tamní vodovodní řad bude nutné dovést k vydatnému zdroji v sousední Juřince. „I na tuto akci máme přislíbenu státní dotaci,“ podotkl starosta Jiří Částečka. „Po oznámení její výše budeme moci začít stavět. Odpověď z ministerstva očekáváme každým dnem.“

Text převzat ze Zpravodaje LIVE.

—————

Zpět